تبلیغات
my nasa - کاوشگر 5 بزودی پرتاب خواهد شد.

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


my nasa
هـــــــــــوا فضا
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط ایمانرئیس سازمان فضایی ایران گفت: كاوشگر 5 تا پایان تابستان امسال به فضا پرتاب می‌شود.

دكتر فاضلی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مركزی خبر افزود: محموله كاوشگر 5 به وزن حدود 300 كیلوگرم حاوی كپسول زیستی است كه موجود زنده (میمون) از نژاد رزوئوس در داخل آن قرارخواهد گرفت و تا ارتفاع 120 تا 130 كیلومتر از زمین پرتاپ خواهد شد.

وی با بیان اینكه تلاش می‌كنیم این كپسول و موجود زنده را سالم بازیابی كنیم اضافه كرد: در این پرتاب تصمیم داریم مطالعاتی روی علایم حیاتی موجود زنده و ثبت نتایجی داشته باشیم كه در آینده برای پرتاب انسان به فضا برای ما مهم است.

آقای فاضلی در بیان دیگر برنامه‌های دست اجرای سازمان فضایی ایران گفت: امسال، دو ماهواره نوید و فجر در نوبت پرتاب قرار دارند كه ماهواره نوید ، ماهواره ای تحقیقاتی دانشگاهی است و در دانشگاه علم و صنعت و با مدیریت یكپارچه سازمان فضایی در حال اجراست.

وی افزود: در این دو پروژه پیگیر سلسله فناوری‌هایی هستیم تا با به دست آوردن آنها برنامه پیوسته طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره ها را براساس زمان بندی اجرا و از نتایج آن در پرتاب ماهواره‌های عملیاتی و كاربردی استفاده كنیم.


طبقه بندی: اخبار،
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

چت

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ