تبلیغات
my nasa - برنامه سازمان فضایی هند: فرود روی ماه در سال 2012 و مأموریت مریخ در 2013

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


my nasa
هـــــــــــوا فضابه دنبال موفقیت فضاپیمای چاندرایان-1، دانشمندان فضایی هند هم اكنون برنامه‌هایی برای تسخیر جبهه‌های جدید با فرستادن رباتی در سال 2012 میلادی بسوی ماه و فضاپیمایی بسوی مریخ در سال پس از آن است كه در اثنای این برنامه‌ها پرتاب یك فضانورد هندی را نیز در برنامه دارد.

 

سازمان تحقیقات فضایی هند (ایسرو) شمار زیادی مأموریت‌های فضایی دیگری را نیز طرح‌ریزی كرده است كه از جمله آنها فرود فضاپیمایی روی یك خرده‌سیارك (استروئید) و ارسال كاوشگری برای مطالعه یك شهاب‌سنگ است.

همچنین ایسرو درنظر دارد كه در سال 2013 فضانوردی هندی را به همراه مأموریت سایوز روسی به فضا فرستاده و در ادامه دو فضانورد هندی را در طی یك مأموریت 7 روزه با راكت بومی خود در سال 2015 به فضا بفرستد. 

مادهوان نائیر رئیس ایسرو در حاشیه مراسم جشن موفقیت پروژه چاندرایان-1 اظهار داشت: "مأموریت هند بسوی ماه در حال حاضر در مرحله مفهومی قرار دارد. سال آینده ما به جمع‌بندی نهایی رسیده و نهایتاً تا سال 2013 ماموریت عملیاتی خواهد شد." نائیر افزود پرتابگر ماهواره ژئوسنكرون (زمین‌ثابت) یا همان GSLV كه برای پرتاب ماهواره‌های مخابراتی به مدار استفاده می‌شود برای پرتاب كاوشگر مریخ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

ایسرو برنامه‌هایی برای تكمیل پروژه چاندرایان-1 در دست دارد كه لازمه آن فرود روباتی سطح‌پیما روی ماه تا سال 2012 است؛ این ماه‌پیما با همكاری روسیه ساخته خواهد شد. ایسرو سال گذشته كپسولی را به فضا پرتاب كرد كه 22 روز پس از پرتاب بازیابی شد. آزمایش بازیابی فضایی (SRE) نمایشگر فنّاوری برای مأموریت‌های پرتاب سرنشین‌دار آتی است.


طبقه بندی: شرکت های هوایی و فضایی،
برچسب ها: سازمان فضایی، سازمان فضایی هند، برنامه سازمان فضایی هند، فرود بر روی مریخ، فرود بر روی ماه،
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

چت

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ